Zvezda pokorila Atinu - 74:63!

RTS 14.01.2016

Panatinaikos - Crvena zvezda 63:74 (kraj). Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su veliku pobedu u Atini, pošto su u meču trećeg kola Grupe E Top 16 faze Evrolige savladali domaći Panatinaikos sa 74:63. Najbolji u redovima srpskog šampiona bili su Cirbes sa 12, Štimac sa 11 poena i Jović (8 asistencija).

Meč je počeo veoma tvrdo, sa dobrim odbranam i malo poena (4:4 posle pet minuta!). Ipak, usledila je nešto efikasnija ali i dalje ravnopravna igra dva tima, pa je Zvezda na prvi odmor otišla sa dva poena viška (16:14). Druga deonica donela je nešto bolju napadačku igru, pre svega srpskog predstavnika, pa se na trojku Simonovića nadovezao Cirbes, sa nekoliko poena ispod koša. Dovoljno za četiri poena razlike na poluvremenu - 38:34.