Милан бољи од Фиорентине, задржао шансе за Европу
![]()
Фудбалери Милана победили су вечерас Фиорентину са 2:0 у 20. колу италијанске Серије А и тако задржали наду да могу да се пласирају у европска такмичења.Милан је остварио другу победу у последњих шест утакмица и сада има 32 бода, три мање од петопласиране Роме, али и бод више од Сасуола, који има меч мање.
Фиорентина је четврта са 38 бодова. Ово је "виоли" био други узастопни пораз и сада заостаје шест бодова за лидером Наполијем, четири за Јувентусом и два за Интером.
Фиорентина је вечерас била доминантнији тим, док је Милан углавном играо на контранападе, што му се и исплатило. "Росонери" су повели већ у четвртом минуту, када је Карлос Бака сјајним шутем из казненог простора савладао Чипријана Татрусануа.
Фиорентина је имала иницијативу и играла је боље, али није стварала праве шансе. Коначни резултат постигао је Кевин-Принс Боатенг, који је у 88. минуту искористио грешку одбране гостију и поставио коначан резултат.
(Бета, 17.01.2016)










