Bundesliga: Goleada u Bremenu za istoriju, tandem pomera granice

Sportal blic 30.01.2016  |  B. O.

Vrlo uzbudljivo je bilo u 19. kolu Bundeslige, pošto je ispisana istorija goleadom između Verdera i Herte - 3:3. Bajer je sa 3:0 bio bolji od Hanovera, Borusija je u Dortmundu savladala Ingolštad sa 2:0, a istim rezultatom je Šalke pobedio Darmštad u gostima.

Foto: Tanjug/AP Salomon Kalu ispisao istoriju fudbala Susret u Bremenu ostaće upamćen po Salomonu Kaluu. Njegova Herta je vodila sa 0:2 na poluvremenu, pa i sa 1:3 u nastavku upravo golom Kalua iz 71. minuta, ali je Verder došao do boda. Napadaču iz Obale Slonovače je to bio 10. pogodak ove sezone u Bundesligi i tako je Kalu postao prvi fudbaler u istoriji koji je došao do dvocifrenog broja golova u jednoj sezonu, u Engleskoj, Nemačkoj i