Borba Za Opstanak: Važna pobeda Metalca, Sutjeska ispustila plus 20 i slavila u produžetku

Sportal blic 06.02.2016  |  N. Todorović

Košarkaši Sutjeske savladali su Krku posle drame i produžetka na svom parketu sa 87:81 (29:22, 24:14, 11:10, 11:29, 12:6) u 23. kolu ABA lige, dok je Metalac pobedio Tajfun sa 78:62 (22:22, 18:13, 18:20, 20:7).

Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija Nikšićani su umalo pobedu pretvorili u poraz. Sutjeska je sve do poslednje četvrtine kontrolisala rezultat, ali je ispustila plus 20 (56:36) sa početka treće deonice. Krka je strpljivo topila minus i imala šut za trijumf, ali je Rebec promašio trojku pred dodatnih pet minuta. U produžetku je domaći tim ipak uspeo da slavi serijom 8:1 i dodatno zakuvao borbu za opstanak. Sutjeska je došla do