BL: Dortmund slavio protiv Leverkuzena

N1 Info 21.02.2016  |  SK

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Bajer 1:0 u Leverkuzenu, u derbiju 22. kola Bundeslige. Meč na Baj Areni rešio je Pjer-Emerik Obamejang golom u 64. minutu, nakon koga je usledio haos na terenu koji je kulminirao prekidom meča zbog domaćeg trenera Rogera Šmita.

On je protestovao zbog nekoliko odluka sudija i nije želeo da napusti teren, pa su arbitri povukli igrače u svlačionice. Nakon nekoliko minuta pauze meč je nastavljen, oba tima su imala nekoliko sjajnih šansi, pre svih Čičarito Ernandes za Bajer, ali su gosti odneli tri velika boda u Dortmund. Srpski fudbaler Neven Subotić ušao je u igru u 77. minutu umesto Papastatopulosa koji se požalio na povredu. Borusija i dalje jedina dostojno