Угљанин тражи лустрацију у војсци
Актер 02.03.2016 | Тањуг

Лидер СДА Санџака Сулејман Угљанин затражио је данас у парламенту од будућег министра одбране да спроведе лустрацију унутар Војске Србије против људи који су одговорни за отмицу Бошњака у Сјеверину и за гранатирање Бошњака у Прибоју
"Ако се изврши лустрација и они се казне онда ће Бошњаци много слободније да живе и да осећају сигурност у овој земљи", рекао је Угљанин и објаснио да појединци у војсци нису ништа учинили, а могли су да се ти злочини не догоде. "Наша земља ја одлуком Међународног суда правде проглашена кривом јер није спречила геноцид у Сребреници и није ухапсила починиоце злодела", изјавиоје Угљанин. "Све ово је велики терет који нас








