Vesna Pešić: DS obnovila sebe kao demokratski brend
N1 Info 04.03.2016 | FoNet

Sociolog Vesna Pešić je objasnila u intervjuu dnevniku Danas zašto smatra da je stanje u društvu Srbije opasno i ocenila da je odluka DS da ne ide u veliku koaliciju dalekosežna, da se ne ide starim putem i da je doneta u velikoj demokratskoj raspravi, što je obnovilo DS kao demokratski brend.
Mnogi ističu da je stanje u Srbiji katastrofalno, rekla je ona. "Ja sam pod opasnim stanjem u društvu smatrala eskalaciju nasilja vlasti i pritisaka na građane na lokalnim izborima, preotimanje vlasti totalitarnim metodama, ponižavanjem suda koji uvaži 'lažni identitet' Vučićevog brata, pretnje ljudima poimence s najvišeg mesta, organizovani linč zaštitnika građana Saše Jankovića", rekla je Pešić. Zatim, kako je navela,












