Dejvis Kup: Đoković uz pomoć publike slomio otpor Kukuškina i doneo važan poen za Srbiju (FOTOGALERIJA)

Hot sport 06.03.2016  |  HotSport

Prvi teniser sveta je pred prepunom halom "Aleksandar Nikolić" nakon dramatičnih pet setova ospeo da savlada Mihaila Kukuškina sa 3:2 (6:7 (6:8), 7:6 (7:3), 4:6, 6:3, 6:2) i tako izjednači u duelu Srbije i Kazahstana u okviru prve runde Dejvis kupa.

U prvom setu smo videli da će ovaj meč biti izuzetno težak za Đokovića, a Kukuškin veliki izazov. U prvih pet gemova Đoković je odigrao u svom stilu, raznovrsno, ali je Kazahstanac imao odgovore na sve Đokovićeve udarce. Kod rezultata 4:3, Novak propušta veliku priliku za brejk, ali se Kukuških odlično odbranio. Kukuškin je servirao za ostanak u setu i odličnim servisima dobio gem. Đoković je na sve načine pokušao da smanji