Cirbes: Bilo mi je teško zbog glupo dosuđenih faulova, ali i arbitri su samo ljudi

Sportal blic 15.03.2016  |  N. Todorović

Maik Cirbes, centar Crvene zvezde, nije bio zadovoljan kako je odigrao prvo poluvreme u pobedi nad Cedevitom od 97:88 posle produžetka u prvom meču polufinala ABA lige. Ipak, za tri rana faula koja su mu dosuđena nije hteo da previše okrivljuje arbitre.

Foto: A. Dimitrijević / RAS Srbija Cirbes tokom meča sa Cedevitom "Uspeo sam da se vratim posle tri rana faula, jedan ili dva su bila glupa, jedan nije ni postojao, ali i sudije su samo ljudi. Bilo mi je teško, jer sam vrlo emotivan i trudio sam se da dajem saigračima energiju sa klupe. Srećno smo pogodili neke šuteve, bili smo agresivni i više smo hteli pobedu od njih. U ovakvoj utakmici se svaki minut računa i nije bilo šanse da