Turci nam pokazali kako protiv Austrije, sjajni ''Zmajevi'', Česi ukrotili Ibru!

Sportske.net 29.03.2016  |  Sportske.net

Reprezentacija Austrije, koja će biti jedan od rivala Srbiji u narednim kvalifikacijama za Mondijal u Rusiji večeras je doživela poraz u duelu sa selekcijom Turske. BiH sigurna protiv Švajcarske, bez pobednika u duelu Švedske i Češke.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Cirihu domaću selekciju Švajcarske rezultatom 2:0. Na vodeći gol ''Zmajeva'' čekalo se samo 14 minuta, kada je Edin Džeko dobio loptu na nekih 25 metara od gola, zatim nadmudrio Šara i na kraju prevario golmana Zomera - 0:1. Konačan rezultat postavljen je u 57. minutu meča, kada je Miralem Pjanić majstorski izveo slobodan udarac i poslao loptu u same rašlje Zomerovog gola -