Zvezda ubedljivo izgubila od Cedevite u Zagrebu u Evroligi

Beta 08.04.2016

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Zagrebu od Cedevite sa 62:83 (12:29, 19:23, 14:16, 17:15), u utakmici poslednjeg, 14. kola Grupe E u Top 16 fazi Evrolige.

Utakmica nije imala veći rezultatski značaj, pošto je Zvezda već obezbedila plasman u četvrtfinale Evrolige, a Cedevita nema šanse za prolaz.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Vladimir Štimac sa 18 poena uz 11 skokova, a 11 poena postigao je Tarens Kinsi. Maik Cirbes dodao je 10, a Marko Simonović šest poena. U tim Zvezde se posle višemesečne pauze vratio kapiten Luka Mitrović i postigao je tri poena uz četiri skoka.

U beogradskom timu nije bilo Kvinsija Milera.

Cedevitu je do pobede predvodio Džejkob Pulen sa 22 poena, a po 12 su postigli Miro Bilan i Luka Žorić.

Cedevita je od početka povela i kako je utakmica odmicala uvećavala je prednost, pre svega preko Džejkoba Pulena. Zagrebački tim je u drugoj četvrtini imao i 25 poena prednosti, a poluvreme je završio vodjstvom od 52:31.

Cedevita je do kraja utakmice bez većih problema držala 20 poena prednosti i nanela Zvezdi treći uzastopni poraz u Grupi E.

Zvezda je takmičenje u Top 16 fazi završila skorom od po sedam pobeda i poraza, a Cedevita sa četiri pobede i 10 poraza.

Takmičenje u četvrtfinalu Zvezda će početi 12. aprila u Moskvi protiv CSKA.