Počeo Međunarodni sajam građevinarstva: Kakve su to "pametne", a kakve "srpske" kuće
Blic 19.04.2016 | D. Tulimirovic
![Počeo Međunarodni sajam građevinarstva: Kakve su to "pametne", a kakve "srpske" kuće](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Međunarodni sajam građevinarstva, 42. po redu, svečano je otvoren danas. U naredna četiri dana posetioci će moći da se upoznaju sa najnovijim proizvodima i uslugama iz oblasti arhitekture i građevine u ovom delu Evrope, kao i da ostvare nove kontakte i u najboljem svetlu predstave građevinsku delatnost svoje zemlje.
Na sajmu učestvuje preko 500 izlagača i predstavnika građevinske industrije, koji dolaze iz 24 države. Zainteresovani mogu bolje da se upoznaju sa stranim privredama i tržištima, pre svega turskim, hrvatskim, mađarskim i češkim, čiji su distributeri i trgovci organizovali nacionalne izložbe. Na štandovima u sve četiri hale izloženi su građevinska mehanizacija, materijali, alati, mašine, boje i lakovi, makete montažnih objekata,