Troicki u osmini finala turnira u Barseloni

Beta 20.04.2016

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala turnira u Barseloni, pošto je danas u drugom kolu pobedio Madjara Martona Fučoviča u tri seta - 6:4, 1:6 i 6:0.

U njihovom prvom medjusobnom duelu Toricki je do trijumfa došao posle sat i 50 minuta igre.

Troicki, osmi nosilac na turnir u Barseloni, do prvog brejka na meču došao je već u prvom servis gemu rivala, da bi Fučovič uzvratio istom merom kada je srprski servirao za vodjstvo od 1:0 pri rezultatu 5:3.

Ipak, Troicki je novi brejk napravio već u narednom gemu, pa je posle 50 minuta igre poveo s 1:0 u setovima.

Drugi set je Madjar, 212. teniser na ATP rang listi, dobio s 6:1, a pritom je triput oduzeo servis rivalu.

Troicki je u odlčujućem setu lako i brzo dolazi do brejkova, pa je na kraju trijumfovao i izborio plasman u osminu finala turnira u Barseloni, gde će se sastati sa Italijanom Fabijom Fonjinijem.