Veliki povratak: Janko posle maratona u drugom kolu

Sportal blic 26.04.2016  |  B. O. , tenis ,

Janko Tipsarević se u velikom stilu vratio u svetski tenis. On se posle sedam meseci pauze vratio na teren i u prvom kolu čelendžera u Ostravi savladao Čileanca Hansa Podlipnika-Kastilja (206. igrač sveta) sa 7:6 (7:5), 3:6, 6:4, koji je postavljen za šestog nosioca. Meč je trajao dva i po sata.

Foto: A. Dimitrijević / RAS Srbija Janko Tipsarević Bio je to od početka dosta izjednačen meč. Velika borba se vodila u prvom setu, pa je odluka pala tek u taj-brejku, a tu se naš teniser mnogo bolje snašao. Čileanac je uzvratio u drugom dobivši taj deo sa 6:3. I treći set je bio takođe zanimljiv. Podlipnik-Kastiljo je većim delom imao prednost, ali je kod rezultata 4:3 za protivnika naš teniser napravio preokret i iskoristivši