Moskva pod opsadom: 18.000 specijalaca čuva glavni grad Rusije od terorističkog napada!
Kurir 05.05.2016
![Moskva pod opsadom: 18.000 specijalaca čuva glavni grad Rusije od terorističkog napada!](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Ruske službe bezbednosti sprečile su seriju terorističkih napada u Moskvi i Podmoskovlju planiranih za Dan pobede nad fašizmom, pa će mere bezbednosti 9. maja u ruskoj prestonici i drugim gradovima ove zemlje biti podignute na najviši nivo.
Federalna služba bezbednosti (FSB) obelodanila je da su teroristi iz Srednje Azije nameravali da otvore vatru na prolaznike tokom masovne šetnje, po nalogu lidera međunarodnih terorističkih organizacija aktivnih na teritoriji Sirije i Turske. Pretpostavlja se da je meta terorista bio „Besmrtni puk“, jedna od najmasovnijih akcija Dana pobede, u kojoj će učestvovati, kako se procenjuje, oko pola miliona ljudi. Kod uhapšenih terorista je pronađena