FA kup - Glazgov Rendžers ispustio trofej u poslednjoj sekundi, navijači napravili haos!

Sportske.net 21.05.2016  |  Sportske.net

Fudbaleri Hibernijana osvojili su škotski FA kup pošto su u finalu savladali ekipu Glazgov Rendžersa rezultatom 3:2 (1:1). Verovali ili ne, Hibernijanu je na ovaj trofej čekao 115 godina, a u međuvremenu je izgubio 10 finala!

U neverovatno uzbudljivoj utakmici, viđeno je dva preokreta, Hibernijan je poveo, Rendžers izjednačio, da bi potom u poslednjih desetak minuta prokockao prednost. Hibernijan je poveo golom Stouksa u trećem minutu, ali je u 27. Miler izjednačio i rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Rendžers je poveo u 64. minutu preko Halideja, ali je potom usledilo potpuno razočarenje navijača iz Glazgova. Stouks je svojim drugim golom izjednačio u 80. minutu, da