Šampionski: Rukometaši Vojvodine slomili Spartak, protiv Metaloplastike za trofej Kupa

Sportal blic 02.06.2016  |  Beta

Rukometaši Vojvodine plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su na završnom turniru u Šapcu pobedili Spartak sa 37:29 (12:12).

Foto: Nenad Mihajlović / RAS Srbija Rukometaši Vojvodine Prvo poluvreme bilo je izjednačeno, ali je novi-stari šampion Srbije u drugom poluvremenu prelomio meč. Spartak je u prvih 11 minuta drugog poluvremena dao samo jedan gol. Subotičani su u 50. minutu prišli na 24:20, ali je Vojvodina brzim kontranapadima stekla nedostižnu prednost. Protivnik Novosađanima u finalu (petak, 18 časova) biće domaća Metaloplastika, koja je ranije pobedila