Penal drama: Švajcarska tragedija, Poljaci u četvrtfinalu!

Sportal blic 25.06.2016  |  R. Đurović / S. Jadranin

Sjajna prva utakmica osmine finala EURO2016 odlučena je boljim izvođenjem penala posle kojih su se fudbaleri Poljske plasirali u četvrtfinale. Nakon 90 minuta bilo je 1:1 protiv Švajcarske, kao i nakon produžetaka, da bi na penal ruletu Granit Džaka jedini bio neprecizan, pa će Poljaci igrati za polufinale!

Foto: Reuters Prva utakmica osmine finala bila je sušta suprotnost mečevima u grupnoj fazi EURO2016, pošto su ekipe konačno zaigrale uzbudljiv fudbal, a utakmica je obilovala velikim brojem prilika. U 90 minuta utakmice ove dve ekipe zajedno su uputile čak 40 udaraca ka golu, što je rekordan broj šuteva na nekom meču na prvenstvu Evrope još od 2000. godine. Viđena su i dva pogotka, od čega jedan majstorski, u dodatnih pola sata nije bilo promene