Страдање Срба сребреничког краја

РТВ 06.07.2016  |  ФоНет
Страдање Срба сребреничког краја

БЕОГРАД - Музеј жртава геноцида организовао је данас конференцију "Страдање Срба сребреничког краја у 20. веку", чији учесници су изјавили да су на том подручју вршени злочини над српским становништвом у оба светска рата и током сукоба у Босни и Херцеговин деведесетих година прошлог века. 28

Модератор скупа и аутор књиге "Забрањена истина о Сребреници" Александар Павић је рекао да је важно да се подсети на страдања Срба и да се тражи истина о свим злочинима током 20. века. "Мислимо да је важно да сваке године буде одговор на оно што знамо да следи у јулу и да се подсетимо на страдање Срба и тражимо да се утврди истина", рекао је он на почетку конференције. Вршилац дужности директор Музеја жртава геноцида Вељко Ђурић Мишина је

Прочитајте још

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »