Јужна Кореја казнила Фолксваген новчано, рампа и на продају
Н1 Инфо 02.08.2016 | Срна

Јужна Кореја је казнила компанију "Фолксваген" са 16 милиона долара и суспендовала продају 80 модела те аутомобилске групације због лажирања документације о емисијама гасова или нивоима буке.
Званичник Министарства за животну средину Хонг Донг-Кон рекао је да је Влада поништила "Фолксвагенове" сертификате јер је достављање фабриковане документације властима противно закону. Влада тврди да је немачка групација од 2007. године продала 83.000 аутомобила марки "Фолксваген", "Ауди" и "Бентли" коришћењем лажиране документације. Међу тим возилима су модели "голф", "џета", "буба" и "тигуан". Хонг је рекао да је "Фолксваген" вероватно







