Košaršašice konačno u stilu evropskog šampiona

Politika 12.08.2016  |  Milun Nešović

Srbija posle odlične igre pobedila Kinu sa 80:72 (24:14, 16:20, 26:9, 14:29) i sada je na korak od plasmana u četvrtfinale: za najboljih osam potrebno je savladati Senegal. – Sjajnom odbranom protivnik potpuno nadigran u trećoj četvrtini, Ana Dabović „proradila”, odlične partije Petrovićeve, Milovanovićeve kao i Danijel Pejdž

Od našeg izveštača Rio – Reprezentacija Srbije je odigrala sjajno, brzo, čvrsto, razigrano, precizno.... Pregazila je Kinu u trećoj četvrtini i sada je na mali, realan korak od mesta u najboljih osam Olimpijskih igara. Već zvuči lepo. Bila je ovo najvažnija utakmica Srbije na turniru. Biti il' ne biti. Trebalo je dobiti Kinu koja je pregazila Senegal. Susrele su se naše najbolje košarkašice sa tim izazovom zbog dva tesna poraza od Španije i