Nadal bez nove medalje: Bronzani Kei ispunio obećanje dato posle meča sa Novakom

Sportal blic 14.08.2016  |  B. Vinulović

Kei Nišikori osvojio je bronzu na Olimpijskim igrama, pobedom nad Rafaelom Nadalom u meču za treće mesto, rezultatom 6:2, 6:7 (1), 6:3.

Foto: Reuters Osvojio je Rafa zlato u dublu, ali nije uspeo da dođe do odličja i u individualnoj konkurenciji. Sa druge strane, borbeni Japanac održao je obećanje dato posle poraza od Novaka Đokovića u finalu Toronta, da će dati sve od sebe kako bi došao do medalje u Riju. Iako je Nišikori u drugom setu vodio sa 5:2 uz dva brejka prednosti, Nadal je uveo meč u treći set, ali je Nišikori novu šansu iskoristio. Jedina brejk šansa viđena u ovom