Štefanek osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama

Beta 16.08.2016

Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je u utorak uveče zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru u kategoriji 66 kilograma grčko-rimskim stilom pošto je pobedio Jermena Migrana Arutjunjana.

Rezultat finalne borbe bio je 1:1, a Štefanek je pobedio tehničkim poenom.

Jermenski rvač je u prvoj rundi izbacio Štefaneka sa strunjače i poveo sa 1:0.

Posle sudara glavama posle samo 12 sekundi druge runde, Jermenu je stradala arkada pa mu se ukazivala pomoć. Posle toga je Štefanek preuzeo inicijativu, osvojio poen, a trijumfovao je pošto je poslednji osvojio poen.

Jermenski tim je pet sekundi pre kraja tražio čelendž, ali su sudije potvrdile pobedu srpskog rvača.

To je prva medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneru.

Takođe, to je prva olimpijska medalja za državni tim još od Olimpijskih igara 1984. godine u Los Anđelesu. Jugoslavija je tada osvojila pet medalja.

Štefanek je u osmini finala pobedio Japanca Tomohira Inouea (9:0), potom je u četvrtfinalu bio bolji od Franka Šteblera (6:2), a u polufinalu od Gruzijca Šmagija Bolkvadzea (7:0).