Grupa D: Ubedljivi Bajern, Atletiko minimalno pobedio PSV u gostima

Beta 13.09.2016

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su večeras na svom terenu Rostov sa 4:0 u prvom kolu Lige šampiona, dok je Atletiko Madrid u gostima pobedio PSV Ajndhoven, u drugoj utakmici Grupe D.

Bajern je potpuno dominirao, a poveo je u 28. minutu iz penala koji je iskoristio Robert Levandovski.

Tomas Miler je u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu povisio na 2:0, a Džošua Kimih je sa dva gola povisio na 4:0, da bi Huan Bernat postavio konačnih 5:0.

Atletiko je slavio golom Saula Nigesa u 43. minutu, a PSV je mogao da izjednači u drugom poluvremenu, ali je golman Madriđana Jan Oblak odbranio penal koji je izveo Andres Gvadrado.

Atletiko je u drugom poluvremenu prilično izjednačene utamice imao dve dobre prilike, a PSV je u nadoknadi vremena mogao da izjednači, ali je Oblak ponovo bio siguran.