Вучић: Поштујемо интегритет БиХ, али РС неће нестати

Бета 20.09.2016

Председник Владе Србије Александар Вучић изјавио је у уторак увече да Србија поштује интегритет БиХ, али и да Република Српска неће нестати.

Говорећи у Њујорку за телевизију Пинк, Вучић је оценио као неодговорну изјаву ратног команданта Армије БиХ Сефера Халиловића, који је запретио ратом у којем ће, како је рекао, РС нестати, ако референдум о Дану РС буде спроведен.

"Такве изјаве ма од кога да долазе, свакако нису добре. Србија ће урадити све да до нарушавања мира не дође, а свака изјава у смислу рушења мира, са било које стране да долази, је лоша и непотребна. Нама треба мир по сваку цену и ми ћемо га чувати. Поштујемо интегритет БиХ, али Република Српска неће нестати, што је у складу са Дејтонским споразумом", навео је премијер Србије.

Упитан да ли размишља да прекине посету Њујорку након изјаве Халиловића, Вучић је казао да ће о томе разговарати са својим тимом.

"Вечерас ћу о томе разговарати са својим тимом, (министром спољних послова Србије) Ивицом Дачићем, с најближим људима из Београда, али било би важно да овде останем због бројних контаката. Надам се да неће доћи до погоршавања ситуације, а ако би до тога дошло, моја обавеза је да будем са грађанима Србије", рекао је председник Владе.

Он је најавио да ће ускоро разговарати с председавајућим Председништва БиХ Бакиром Изетбеговићем и с другим политичарима из региона о смиривању напетости.

"Морамо заједно да радимо на смиривању тензија, ако бисмо радили све друго, то би било неодговорно. Треба презати од људи који лако каче пушку на раме", додао је Вучић.

(Бета, 20.09.2016)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »