Junajted nokautirao Lester za 20 minuta, Bajern i Siti nastavili pobednički niz

Politika 24.09.2016  |  D. Popović

Fudbaleri Mančester junajteda ubedljivo su savladali aktuelnog šampiona, ekipu Lestera sa 4:1, u prvom meču šestog kola Premijer lige. „Crveni đavoli“ su posle dva vezana ligaška poraza uspeli da trijumfuju i da stave tačku na malu rezultatsku krizu koja ih je pratila prethodnih dana zbog tri neuspeha u nizu u svim takmičenjima. Morinjovi izabarnicima trebalo je 20 minuta da na kolena bace šampione, pošto su u periodu od 22. do 42. minuta postigli sve golove.

Uvodnih 20 minuta na „Old Trafordu“ nije donelo preveliko uzbuđenje, iako su domaćini u nekoliko navrata stvorili prilike. Do prvog pogotka trebalo je da prođe 22 minuta meča, a onda je iz prekida Junajted došao u vođstvo. Blind je izveo korner, a najviši u skoku u šesnaetercu Lestera bio je Kris Smoling. Napadačku igru Junajted je nastavio i posle prvog gola, a takav pristup isplatio im se 15 minuta kasnije. Ovoga puta strelac je bio Huan Mata,