Grupa A: Pobede Arsenala i PSŽ-a

Beta 28.09.2016

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras u Londonu ekipu Bazela sa 2:0 u utakmici drugog kola Grupe A Lige šampiona.

Arsenal je do prve pobede u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona stigao golovima Tija Volkota u sedmom i 26. minutu.

Oba pogotka Volkot je postigao posle asistencija Aleksisa Sančesa. Sančes je prvo u sedmom minutu ubacio loptu s leve strane, a Volkot je glavom poslao u mrežu, a potom su njih dvojica kombinovali po desnoj strani, a Volkot je tu akciju završio novim golom.

I Pari Sen Žermen je upisao prvu pobedu, pošto je večeras u Razgradu pobedio Ludogorec sa 3:1.

Bugarski šampion je poveo golom Natanaela u 16. minutu iz slobodnog udarca, ali je PSŽ potom preokrenuo rezultat.

Preokret je započeo Blez Matuidi, koji je u 41. minutu izjednačio na 1:1, a pobedu PSŽ-u doneo je Edinson Kavani golovima u 55. i 60. minutu.

Ludogorec je imao veliku priliku da unese neizvesnost u meč, ali Kosmin Moti u 59. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

U trećem kolu Arsenal dočekuje Ludogorec, a PSŽ ekipu Bazela.