Grupa C: Barselona preokretom do pobede, kiks Sitija

Beta 28.09.2016

Fudbaleri Barselone pobedili su danas Borusiju Menhengladbah posle preokreta u gostima sa 2:1, u drugom kolu Grupe C Lige šampiona.

Barselona, koja je igrala bez najboljeg igrača Lionela Mesija zbog povrede prepona, neočekivano je gubila od 34. minuta golom Torgana Azara, ali je u drugom poluvremenu izborila pobedu.

Strelci su bili Arda Turan u 65. i Đerar Pike u 74. minutu.

Barselona je pobedom izbila na prvo mesto na tabeli, tako što je iskoristila kiks Mančester sitija, koji je u Glazgovu igrao nerešeno 3:3 sa Seltikom.

Siti se "izvukao", pošto je tri puta gubio u Škotskoj.

Prednost Seltiku donosili su Musa Dembele u trećem, Rahim Sterling autogolom u 20. i ponovo Dembele u 55. minutu, dok je engleski klub izjednačavao golovima Fernandinja u 12, Sterlinga u 28. i Nolita u 55.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov igrao je celu utakmicu za Siti, na poziciji štopera.

Seltik je remijem došao do trećeg mesta na tabeli sa bodom, dok je Borusija poslednja bez učinka.