Partizan lako pobedio MZT u Skoplju

Beta 04.10.2016

Košarkaši Partizana pobedili su danas u Skoplju MZT sa 93:62 (29:16, 19:9, 22:21, 23:16) u drugom kolu regionalne Jadranske lige.

Partizan je do pobede predvodio Vil Hečer sa 21 poenom, devet asistencija i četiri skoka, Stefan Birčević postigao je 19, a Vanja Marinković dodao je 16.

U ekipi MZT-a istakao se Ksavijer Tejms sa 20 poena i šest asistencija, dok je Džermaja Mejsi postigao 15 uz 12 skokova.

Crno-beli su već sredinom prve deonice stekli dvocifrenu prednost predvođeni Hečerom i Birčevićem, MZT nije imao odgovor na dobru igru Partizana u napadu, pa je beogradski tim na poluvremenu vodio sa 48:25.

Ekipa Aleksandra Džikića u istom ritmu je nastavila i u drugom poluvremenu, pa je na kraju ostvarena ubedljiva pobeda za maksimalan učinak crno-belih posle dve utakmice, dok je MZT pretrpeo drugi poraz.

Partizan će u narednom kolu, 7. oktobra, dočekati Cibonu, dok će MZT dan ranije gostovati Cedeviti u Zagrebu.