Грујичић: Иницијатива о издвајању Сребренице из РС бесмислена
Блиц 05.11.2016 | Срна

Новоизабрани начелник Сребренице Младен Грујичић рекао је да је бошњачка иницијатива о издвајању те општине из Републике Српске бесмислена јер није у складу са Дејтонским мировним споразумом и Уставом БиХ, те да је за такве одлуке потребна сагласност српског народа који то никада неће прихватити.
Грујичић је рекао да поновно појављивање те иницијативе у јавности представља очајнички вапај изборних губитника који не могу да се помире са поразом и чињеницом да се на демократским изборима бира власт. Он пита зашто поглавар Исламске заједнице у БиХ Хусеин Кавазовић, његов претходник Мустафа Церић и њихови истомишљеници, наводни интелектуалци, нису то питање истицали док су Бошњаци имали апсолутну власт у Сребреници и да ли то они









