Вежба славенско братство Трећи дан: Три војске извеле хеликоптерски десант на тенковско стрелиште
Курир 05.11.2016

БЕОГРАД - Трећи дан Мултинационалне војне вежбе "Словенско братство 2016" протекао је у знаку увежбавања припадника Војске Србије и оружаних снага Руске Федерације и Белорусије на три локације, на Пасуљанским ливадама, Орешцу и Аеродрому "Батајница".
Активности на Интервидовском полигону „Пасуљанске ливаде“ обишао је начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић, у пратњи команданта Копнене војске генерал-потпуковника Милосава Симовића и сарадника. Након увежбавања јединица у тактичким радњама и поступцима по теми "механизована чета у нападу", током преподнева обављено је припремно гађање минобацачима од 60 милиметара и противоклопним лансирним оруђем "фагот". У наставку






