Војска Србије се укључује у борбену групу "Хелброк"

РТС 08.11.2016
Војска Србије се укључује у борбену групу "Хелброк"

Начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић и његов грчки колега адмирал Евангелос Апостолакис потписали су у Бриселу ноту о приступању Србије техничком споразуму о успостављању борбене групе Европске уније "Хелброк".

Према речима Диковића, потписивањем ноте омогућено је пуноправно укључење снага Војске Србије у ту борбену групу што, оценио је, представља још једну потврду привржености Србије заједничкој безбедносној и одбрамбеној политици ЕУ. Како се наводи у саопштењу Војске Србије, нота ће ступити на снагу када је потпишу представници држава учесница те борбене групе, коју предводи Грчка, и у чијем саставу су припадници војски Бугарске, Кипра,

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »