Војска Србије се укључује у борбену групу "Хелброк"
РТС 08.11.2016

Начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић и његов грчки колега адмирал Евангелос Апостолакис потписали су у Бриселу ноту о приступању Србије техничком споразуму о успостављању борбене групе Европске уније "Хелброк".
Према речима Диковића, потписивањем ноте омогућено је пуноправно укључење снага Војске Србије у ту борбену групу што, оценио је, представља још једну потврду привржености Србије заједничкој безбедносној и одбрамбеној политици ЕУ. Како се наводи у саопштењу Војске Србије, нота ће ступити на снагу када је потпишу представници држава учесница те борбене групе, коју предводи Грчка, и у чијем саставу су припадници војски Бугарске, Кипра,









