Šampion krenuo silovito u odbranu Svetske lige: U Kragujevcu potopljena Rumunija

Sportski žurnal 15.11.2016

Sve je bilo gotovo posle prve četvrtine, u kojoj je Srbija bila dominantna, a povela je sa čak 6:0

Srbija – Rumunija 19:8 (6:0, 5:1, 1:5, 7:2) Imali su Rumuni sasvim dovoljno situacija da nešto više učine, posebno one sa igračem više, ali su Delfini daleko kvalitetniji rival. Malo su prikočili domaći u drugoj četvrtini, ali i to je bilo sasvim dovoljno da se razlika podigne pred odlazak na odmor. Kad su u poslednjem minutu pogodili Drašović (njegov prvi) i Aleksić (njegov četvrti gol), Srbija je imala dvocifrenu prednost 11:1! Semafor prvog