Pobeda Partizana posle preokreta

Politika 25.11.2016  |  Goran Kovačević

Dva crvena kartonaNapredak je u 42. minutu imao i vođstvo od 2:0 i igrača više u Humskoj, ali je Partizan odneo pobedu u uzbudljivom derbiju 17. kola fudbalske Superlige. Gosti su takođe veliki deo meča odigrali sa desetoricom, a na kraju je bilo 3:2 (1:2).

Kruševljani su opravdali poziciju na tabeli, mada su dozvolili preokret i oba gola postigli uz pomoć Partizanove odbrane. U 19. minutu ona je bila neodlučna ispred šesnaesterca, pa je Šarac gurnuo loptu između dvojice defanzivaca za Marka Gobeljića, koji je prebacio golmana Kljajića – 0:1. U drugoj situaciji, na centru su loše reagovali Milenković, Miletić i Balažic, pa je Aleksa Vukanović sam sa loptom otrčao ka golu i povisio na 2:0. Bio je to