Хамбург, подметнут пожар на сајму уочи састанка ОЕБС-а
РТС 27.11.2016

Немачка полиција саопштила је да је на улазу на сајмиште у Хамбургу, где ће се 8. и 9. децембра одржати састанак министара спољних послова ОЕБС-а, а у јулу и самит Г-20, изазван пожар на више места. Одговорност преузела група под паролом "Не ОЕБС-у, не Г-20".
Полиција, коју су о томе обавестили очевици, каже да је на лицу места затекла упаљено неколико контејнера за ђубре, један мотоцикл, гуме и део стакленог улаза, а да је на прозоре бацано камење, преноси АП. Према речима очевидаца, у инциденту је учествовало око 30 до 50, углавном маскираних људи, који су побегли пре него што су стигли полицајци. На интернету је одговорност преузела група под паролом "Не ОЕБС-у, не Г-20".








