Marsej kroz gustu maglu do tri boda u Dižonu, četvorka Monaka

Sportski žurnal 10.12.2016

Prvi meč 17 kola francuske Lige 1 trebalo je da se odigra u petak uveče, ali je odložen zbog guste magle za subotu. Vreme se malo popravilo, ali magla je i dalje bila tu, a u teškim za igru uslovima bolje se snašao gost, koji je golom Gomisa u 86. minutu došao do pobede – 2:1

Marsej je do vođstva došao u 6. minutu. Strelac je bio Lopez posle sjajne asistencije Tauvina. Na 1:1 „poravnao“ je Abeid iz slobodnog udarca u 78. minutu, da bi konačnih 2:1 za Marsej postavio Gomis na dodavanje Sara u samoj završnici meča. Monako je u gostima do nogu potukao Bordo. Posle samo četiri minuta gosti su imali dva gola predosti, a do kraja susreta postigli su još dva gola. Blistao je Falkao, koji je stigao do het-trika. Semafor 17.