Primera: Valensija dva meseca bez pobede, Sosijedadov šamar ‘Slepim miševima’ (video)

Hot sport 10.12.2016  |  HotSport

Real Sosijedad ostaje u borbi za Evropu, nakon što je savladao velikana španskog i evropskog fudbala koji se nalazi u velikoj krizi, Valensiju, rezultatom 3:2.

Valensija je poslednji put slast pobede osetila 16. oktobra, kada je bila bolja od Sportinga iz Hihona 2:1. Od tad šest utakmica, tri poraza i tri remija za 17. poziciju na tabeli. Sa druge strane, Sosijedad u tom periodu ima pet pobeda, jedan nerešeni ishod i težak poraz od Deportiva prošlog kola, 5:1. Silno motivisani domaći fudbaleri već u 24. minutu vodili su sa 2:0, i to nakon dva pogotka Vilijana Hozea. U 36. minutu su, doduše, gosti