Šampionski niz: Košta za 11. uzastopnu pobedu, Čelsi umakao Arsenalu i Liverpulu devet bodova!

Sportal blic 17.12.2016  |  Darko Nikolić

Fudbaleri Čelsija ostvarili su 11. uzasotpnu pobedu, a trijumfom u 17. kolu Premijer lige nad Kristal Palasom (1:0) umakli su najbližim pratiocima, Liverpulu i Arsenalu, makar privremeno na čak devet bodova udaljenosti.

Foto: Reuters Dijego Košta sa Nemanjom Matićem slavi gol Kristal Palasu Ovo gostovanje "plavaca" obeležio je Dijego Košta, koji je u 44. minutu iskoristio savršeno lob-dodavanje Sezara Aspilikuete da glavom lobuje Vejna Henesija i postigne jedini pogodak na meču. Istina, iako je Kristal Palas zaigrao sa tri napadača u završnici i pritom imao inicijativu, Čelsi je mudro sačuvao stečenu prednost. Tome je od prvog minuta doprineo solidnim nastupom