Nikola Jokić blistao u pobedi Denvera

Politika 20.12.2016  |  D. Popović

Srpski reprezentativac proveo je na terenu nešto više od 38 minuta i ostvario je najbolji učinak u karijeri: 27 poena, 15 skokova i devet asistencija, uz samo jednu ličnu grešku. – Bjelica bez košgeterskog učinka u uspehu Minesote, (115:108), Marjanoviću sedam minuta i šest poena u porazu Detroita od Čikaga (113:82)

Kad Nikola Jokić igra, onda i Denver pobeđuje. Nagetsi su pred svojim navijačima savladali Dalas (117:107), vezavši tako tri pobede u poslednje tri utakmice. U Koloradu je zablistao srpski košarkaš koji je odigrao meč karijere. Majk Meloun dao je Jokiću priliku da odigra nešto više od 38 minuta, a olimpijski vicešampion za to vreme ubacio je 27 poena (šut iz igre 17-13, „trojke” 1 – 1), uhvatio je 15 lopti (13 u odbrani), a devet puta je uposlio