Crvena Zvezda posle produžetka srušila Megu

Beta 09.01.2017

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak u Jadranskoj ligi, pošto su večeras u Sremskoj Mitrovici posle produžetka pobedili Mega Leksa sa 81:69 (20:21, 23:11, 14:17, 10:18, 14:2) u 17. kolu regionalnog takmičenja.

Mega je dobro počela utakmicu, povela je sa 5:0, ali je Zvezda uzvratila serijom 9:0, da bi se do kraja prve deonice ekipe često smenjivale u vođstvu. Sredinom prve deonice za crveno-bele je debitovao i Dion Tompson, koji je za sedam minuta i 20 sekundi postigao 10 poena, a uz to imao i pet skokova.

Crveno-beli su u drugoj deonici slomili otpor rivala, koji je imao mnogo problema s organizacijom napada, pa je Zvezda na poluvremenu vodila sa 43:32.

Ekipa Mege se početkom drugog poluvremena vratila u igru zahvaljujući nešto opuštenijoj igri Zvezde u napadu, ali i velikom broju slobodnih bacanja. Domaćin je do završnice treće četvrtine izveo već 24 slobodna bacanja, da bi u 27. minutu posle trojke Mušidija prišao na pola koša zaostatka - 49:50.

Zvezda je u poslednja tri minuta treće deonice zatvorila prilaze košu i na odmor potom otišla sa osam poena prednosti 57:49.

Izgledalo je da će crveno-beli lako do kraja, ali je ekipa Dejana Radonjića u poslednjoj deonici imala samo dva pogotka iz igre, što je Mega iskoristila i u penal završnici izborila produžetak.

Mega u produžetku nije imala snage za potpuni preokret i napravi veliko iznenađenje, te je Zvezda dodatnih pet minuta igre dobila sa 14:2 za konačnih 81:69.

Zvezdu je do pobede predvodio Ognjen Kuzmić sa 16 poena, dok je Milko Bjelica postigao 12, a Marko Simonović dodao je 11.

U ekipi Mege istakao se Ognjen Jaramaz sa 15 poena i pet asistencija, dok je Kostja Mušidi postigao 14, a Alfa Kaba i Rade Zagorac postigli su po 10 poena.

Zvezda je tako zadržala prvo mesto i maksimalan učinak u Jadranskoj ligi, dok je Mega 10. sa pet pobeda i 12 poraza.