Afrički kup nacija: Uganda pala sa penala, Sredojević namučio bivšeg trenera Čelsija i Partizana

Sportal blic 17.01.2017  |  B. O.

Fudbaleri Gane pobedili su selekciju Ugande, koju sa klupe predvodi naš Milutin Mićo Sredojević, sa 1:0 (1:0) u prvom meču D grupe Afričkog kupa nacija.

Foto: Milutin Sredojević / Twitter Milutin Sredojević Gana je opravdala ulogu favorita, ali nije nadigrala Ugandu. Jedini gol za ekipu Avrama Granta postigao je Andre Aju iz penala u 32. minutu. Uganda je imala šanse, najbolju je propustila u finišu prvog poluvremena, kada je Luvaga Vilijam pogodio desnu stativu, kao i u 62. minutu kada je Maveđe šutirao pored gola. U drugoj utakmici grupe D u Port Žentilu, Mali i Egipat igrali su nerešeno bez