Vremeplov: Utakmica za pamćenje i tuča koja je pisala istoriju engleskog fudbala (video)

Hot sport 21.01.2017  |  HotSport

U okviru 30. kola engleskog Čempionšipa, Česterfild je dočekao ekipu Plimut Argajla 22. februara 1997. godine. Iako su sredine prvog poluvremena igrali bez Ronija Moga zbog divljačkog starta nad Krisom Bimutom, Plimut je došao do prednosti od 2:0, a do kraja meča domaći tim je uspeo da smanji na 2:1.

Želeli su fudbaleri Česterfilda po svaku cenu bar bod, kako bi ostali u trci za plasman u Čempionšip, a u jeku napada izborili su korner dva minuta pre kraja. Usledio je centaršut, a onda je nastao haos. “Šestica” Česterfilda Daren Kar udario je laktom golmana Brusa Brobelara, što je izazvalo opštu ludnicu i pravi bokserski okršaj, u kom su isključenja zbog pravih bokserskih okršaja zaradili Kar i Kevin Dejvis iz Česterfilda, kao i Toni Džejms i