Partizan ubedljiv, navijači vređali Filipa Čovića

Beta 21.01.2017

Košarkaši Partizana pobedili su u subotu uveče na svom terenu FMP sa 97:70 (24:19, 30:18, 19:19, 23:14), u 19. kolu Jadranske lige i tako zadržali drugo mesto tabele.

Partizanu je ovo bila 15. pobeda u takmičenju, i sada ima dve više od Cedevite i Cibone koji imaju meč manje. Na prvom mestu je branilac titule Crvena zvezda koja ima svih 19 pobeda. FMP-u je ovo bio prvi poraz posle tri uzastopne pobede, odnosno 12. u sezoni.

U timu Partizana zaigrao je Đorđe Majstorović, posle oko dva i po meseca pauze zbog povrede. Crno-bele je do pobede predvodio Novica Veličković sa 17 poena, šest skokova i sedam asistencija. Najefikasniji je bio Branislav Ratkovica sa 22 poena. Stefan Birčević dodao je 14, a Mihajlo Andrić 13. Vilijam Hečer i Stefan Pot postigli su po 10 poena.

Najefikasniji u FMP-u bio je Džona Bolden sa 18 poena, dok je Filip Čović završio meč sa 15 poena i osam asistencija. Dragan Apić, Stefan Lazarević i Ajzea Ostin postigli su po 10 poena za tim iz Železnika.

Meč je odigran pred oko 4.500 gledalaca u hali "Aleksandar Nikolić", a obeležile su ga nesportske stvari. Krajem prvog poluvremena došlo je do prekida od oko 10 minuta kada je gostujući tim napustio parket zato što je publika vređala plejmejkera gostiju Filipa Čovića.

Pozivi zvaničnog spikera u hali da se prekine pogrdno skandiranje sa psovkama izazvalo je kontraefekat, tako da je direktor FMP-a Vladan Mitrović ušao u teren i pokazao igračima da izađu sa terena. Gostujući tim vratio se posle oko 10 minuta, a sudije su dosudile tehničku grešku "klupi" zbog tog gesta.

Partizan je neposredno pre toga poveo 40:27, što mu je bila najveća prednost na utakmici. Crno-beli su u drugoj četvrtini vodili i sa 20 poena razlike, a na poluvreme su otišli sa "+17", 54:37, najviše zahvaljujući šutu za tri poena 8/12. Mihajlo Andrić je u prvih 20 minuta za tri šutirao 3/4.

FMP je uspeo u jednom trenutku da priđe na 13 poena zaostatka, ali je Partizan serijom trojki odbio napad gostiju i definitivno prelomio meč pet minuta pre kraja kada je poveo 25 razlike, 88:63.

Nakon meča došlo je do kraćeg koškanja na terenu, ali se sve brzo smirilo.