Tunis siguran protiv Zimbabvea za četvrtfinale KAN

RTS 23.01.2017

Fudbalska reprezentacija Tunisa plasirala se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija u Gabonu, pošto su u trećem kolu bili bolji od Zimbabve sa 4:2 i tako osigurali drugo mesto u Grupi B. U drugoj utakmici Grupe B Senegal i Alžir igrali su nerešeno 2:2. Utakmica nije imala veliki rezultatski značaj za Senegal, koji je još ranije obezbedio plasman u četvrtfinale, dok je Alžiru za prolazak dalje bila potrebna pobeda i poraz Tunisa.

Zimbabve i Tunis su u Libervilu odigrali izuzetno zanimljivu utakmicu, a posle prvih 45 minuta viđeno je čak pet golova. Tunis je poveo u 10. minutu golom Naima Slitija, da bi 12 minuta kasnije isti igrač asistirao Jusefu Msakniju za 2:0. U 36. minutu Tunis je već imao tri gola prednosti, a strelac je bio Taha Khenisi. Zimbabve je u 43. minutu smanjio zaostatak preko Noledža Musone, da bi u 45. Vahbi Khazri iz jedanaesterca doveo Tunis do tri