На месту некадашњег савезног МУП-а - 'Скилине Белграде'

Бета 25.01.2017

Пројекат "Скајлајн Белгрејд" (Скилине Белграде), који ће се састојати од три куле пословно-стамбеног простора, а чија ће градња почети у августу или септембру на месту некадашњег Савезног МУП-а, биће нови симбол главног града, најавили су данас израелски инвеститори.

Инвеститор, компанија АФИ Еуропе, уложиће у пројекат 200 милиона евра, а према речима градноначелника Синише Малог, ново знамење града у Улици кнеза Милоша биће прилика да се градски архитекта Милутин Фолић упише у историју града.

"Скајлајн Белгрејд" имаће 64.000 метара квадратних стамбено-пословног простора, малопродајне објекте, пијацу, подземни паркинг на пет нивоа, а повезиваће и Газела парк, који ће бити у његовом саставу, и аутопут Е 75.

Пројекат ће бити изграђен у две фазе, рекао је извршни директор пројекта Адир Ел Ал на конференцији за новинаре и прецизирао да ће прва фаза трајати две и по године, а друга, како је додао, која зависи од тржишне ситуације, биће готова за годину до годину и по.

"Завршетак градње се очекује за четири до пет година", прецизирао је Ел Ал и додао да ће се градити по правилима зелене градње.

Према речима главног архитекте пројекта Амија Мура (Ами Мооре), пословна кула ће имати 28 спратова, а резиденцијалне 16-17 и 22.

У оквиру пројекта предвиђена је изградња 34.000 квадратних метара стамбеног простора, 30.000 пословног простора, као и 4.000 за малопродајни простор.

Поред градње комплекса у Улици Кнеза Милоша, парк код моста Газела биће преуређен у јединствену зелену оазу.

На конференцији за новинаре представљен је нови пројекат из свих углова, снимљен дроном.

Ел Ал је рекао да је компанија преузела локацију од претходног власника, и да је за то плаћено 12 милиона евра.

Према његовим речима, у другој половини године, инвеститор, који је у Србији од 2005. године, отвориће представништво, чиме ће почети продаја станова и изнајмљивање простора.

"АФИ Еуроп је међу првим страним инвеститорима који су дошли у Србију, што потврђује да менаџмент верује у српску економију", рекао је Ел Ал и додао да је компанија већ изградила Аирпорт цити и први кондоминијум у Београду који се и даље проширује.

(Бета, 25.01.2017)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Економија, најновије вести »