Podvig: Košarkašice Zvezde bolje od trostrukih šampionki, poraz Radivoj Koraća posle 15 trijumfa

Sportal blic 28.01.2017  |  B. O.

Košarkašice Crvene zvezde savladale su Radivoj Korać u "Šumicama" sa 65:63 (13:13, 20:17, 16:15, 16:18) u derbi utakmici Ženske košarkaške lige Srbije! Najefikasnija je bila Marija Prlja sa 22 poena.

Foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija Nakon 15 uzastopnih pobeda i to prvi put na svom parketu, trostruke uzastopne šampionke doživele su poraz. Sjajno su crveno-bele ušle u meč serijom 9-0 i odličnom odbranom koja nije dozvolila ekipi Radivoj Korać da u prvih pet minuta postigne prve poene. Ipak, domaćin je znao da se vrati, a drugi period doneo je preokrete obeležene brzim serijama poena. Zvezda je tokom većeg dela treće četvrtine vodila