Impresivni preokret Borusije u Firenci, Lion nemilosrdan protiv AZ-a

RTS 23.02.2017

Fudbaleri Fjorentine su imali prednost iz prvog meča nemačkoj saveznoj državi Severna Rajna-Vestfalija (0:1), kao i vođstvo od 2:0 na svom stadionu "Artemio Franki". Ali na kraju, nakon čudesnog poluvremena, dalje ide ekipa Borusije Menhengladbaha. Lion je sa čak 7:1 savladao AZ iz Alkmara (ukupan rezultat je 11:2 – neverovatno, francuski tim je u 180 minuta fudbala imao samo 16 udaraca u okvir gola), dok je Gent odigrao nerešeno na Vembliju sa Totenhemom (2:2) i obezbedio prolaz u narednu rundu.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha, Genta, Liona, Kopenhagena, Genka, Rostova i Selte plasirali su se u osminu finala Lige Evropa. Borusija iz Menhengladbaha slavila je u gostima protiv Firentine sa 4:2. U prvom meču bilo je 1:0 za italijanski klub. Fiorentina je imala prednost od 2:0, ali je Borusija predvođena Larsom Štindlom uspela da preokrene rezultat i plasira se u narednu rundu. Štindl je mrežu Fiorentine pogađao u 44. minutu iz