Novi fudbalski talas: Perica Ognjenović odveo kadete Srbije na šampionat Evrope!

Sportal blic 22.03.2017  |  B. O.

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije (igrači rođeni 2000. i kasnije), koju predvodi selektor Perica Ognjenović, izborila je učešće na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj (od 3. do 19. maja) kao drugoplasirana ekipa četvrte grupe. Ona je u poslednjoj utakmici kvalifikacionog turnira u Škotskoj savladala Crnu Goru sa 1:0 (0:0), dok je domaćin bio bolji od Švajcarske identičnim rezultatom 1:0 (1:0), što je i odgovaralo našim fudbalskim nadama.

Foto: FSS / Promo Izabranici selektora Ognjenovića, zahvaljujući golu Stuparevića u 57. minutu, stigli su do minimalne pobede nad "đetićima". "Orlići" su imali priliku da dođu do prednosti već nakon 13. minuta igre sa bele tačke, ali Đerlek nije iskoristio ukazanu šansu. Ipak, i minimalac je bio dovoljan za trijumf, kao i za drugo mesto koje vodi na EP u Hrvatsku. Naša reprezentacija nalazila se u četvrtoj grupi kvalifikacija, sa domaćim