ДЈБ: Ако буде нереда, иза њих ће стајати Вучић
Покрет Доста је било оценио је вечерас да председнички кандидат владајуће коалиције Александар Вучић "припрема сценарио за манипулацију гласовима" и упозорио да ће уколико дође до нереда у Србији, "иза њих стајати Вучић".
Покрет је у саопштењу оценио да се актуелни премијер "плаши другог круга па припрема ћелавце пред бирачким местима, извођење бирача на биралишта под уценом и претњом, организовање бугарског воза".
"Посебна опасност на коју би пажњу требало да обрате полиција и тужилаштво, јесте текст објављен на сајту Стандарда који је потписао народни посланик СНС Владимир Ђукановић. У њему се детаљно описује ток изборне ноћи и најављује да су могуће чак и жртве на улицама", стоји у саопштењу.
Додаје се да је Ђукановић оценио како опозиција неће признати наводни пораз "што ће даље повлачити оправдање за потезе који ће уследити после гласања а то је како тврди посланик СНС, покушај довођења функционисања државе у блокаду".
"Ако буде крађе гласова, насиља, нереда то ће бити само ако их направи Вучић. Упозоравамо га да престане да себи прави алиби за крађу и да престане да припрема сценарије који су катастрофа за Србију и добри само за њега, његовог брата, кумове и партнере", навео је покрет Доста је било.
(Бета, 29.03.2017)











