Đurđević i Leonardo za pobedu Partizana u Nišu

Beta 01.04.2017

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Nišu ekipu Radničkog sa 2:0 u poslednjoj utakmici 28. kola Super lige Srbije.

Crno-beli su niz bez poraza produžili na 24 utakmice, drugi su na tabeli domaćeg šampionata sa 67 bodova, šest manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Ekipa sa Čaira je šesta sa 43 boda.

Strelci za Partizan na današnjem meču bili su Uroš Đurđević u 70. i Leonardo u 92. minutu.

U prvih 45 minuta meča nije bilo golova, ali je bilo prilika na obe strane.

Crno-beli su mnogo bolje počeli meč, imali su inicijativu i propustili su nekoliko šansi. Radnički je, na drugoj strani, bio opasan u finišu prvog poluvremena kada je i imao najbolju priliku preko Anida Travančića.

Isti scenario viđen je i u nastavku, Partizan je napadao, ali je na golu Radničkog siguran bio Bojan Zogović.

Izabranici Marka Nikolića su, ipak, stigli do prednosti u 70. minutu preko Đurđevića. On je šutirao iskosa sa desne strane, lopta je na putu ka golu pogodila Vladimira Volkova, promenila pravac i prevarila do tada sjajnog Zogovića. Napadaču Partizana je to bio 16. gol u sezoni.

Pobedu Partizana potvrdio je Leonardo u 92. minutu. Brazilac je sa oko 25 metara lobovao istrčalog golmana Radničkog. I Leonardu je ovo bio 16. gol od početka sezone.

Partizan u narednom kolu dočekuje Radnik, dok Radnički gostuje Vojvodini.